OnlineHile  

Go Back   OnlineHile > Online Oyunlar > League of LegendsCevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09.06.13   #1 (permalink)
Üye
 
TheScreamCX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Teşekkürler: 354
336 Mesajına 452 Teşekkür aldı.
Kötüleme: 0
0 Mesajına 0 Kötüleme aldı.
Mentioned: 11 Post(s)
Points: 1.106.079
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi: (0%)
Aktiflik: 76 / 760
Güç: 441 / 7258
Deneyim: 42%

Standart League of Legends Şampiyonlar Ve Skilleri.

---||---
Yavaş yavaş tüm Şampiyonları ve Skillerini buraya eklym rahatlıkla bulabilirsiniz.
Hero ismi : Alistar

Oynanışı gayet basit, hasar bazlı ve tank olarak 2 guide hazırladım. Ve öncelikle birşeyi belirtmek isterim, alistar o kadar zor bir karakter değil. En basit champlardan biridir, çünkü yaptığı 3 temel şey var: Heallamak, düşmanları etkisiz hale getirmek ve tanklamak. Bunlardan başka birşey yok. Ha tabi bu skilleri yerine göre doğru bir şekilde kullanırsanız o kadar efektif olursunuz, orası ayrı.

Genel olarak Alistar :

Skiller :


Pulverize :
Etrafındaki canlıları yere vurarak kaldırıyor ve hasar veriyor + olarak stunlıyor.


Headbutt :
Alistar'ın kafa atarak düşmanı vurduğunuz tarafa doğru atıyor. Çok efektif bir skilldir. Pulverize ile mükemmel kombolar yapabilirsiniz.


Triumphant Roar :

Alistar'ın etrafındakileri heallama büyüsüdür (50 / 75 / 100 / 125 / 150), ve her düşman öldüğünde -creepler dahil- cooldownu 4 sn düşüyor. Ardarda atabileceğiniz bir büyü, baya efektiftir.


Unbreakable Will :

Alistarın maşallah dedirten ultisidir, 6/8/10 saniye boyunca 60 damage kazanır, üzerinden bütün debufflar kalkar ve aldığı tüm hasarlar %70 azalır. Alistarın tanklık şanı buradan geliyor.


Colossal Strength :

Bu da Alistar'ın buglu pasif skilli. Oyundaki turretlere olan hasarı 20/40/60% artar. Fakat bazen çalışıyor bu skill bazen çalışmıyor. O yüzden şaşırmayın eğer ekstradan damage vurmazsanız.

Oynanış tarzı :


Size anlatacağım 2 buildde de Alistarın oynanış tarzı kısmen aynıdır. Burda basit bir şekilde anlatayım;
Alistar genel olarak support/tank bir karakterdir. Savaş esnasında olduğunca takım arkadaşlarınızı heallarsınız ve düşmanın açıklarını yakalayıp pulverize ile kaldırıp, arkasına geçip dostunuzun olduğu tarafa headbutt ile fırlatırsınız ve sonrası zaten size kalıyor. Misal bir düşman dostunuzu öldürmek üzere, o düşmanı headbutt ile uzaklaştırın, yada toplu savaşlara girmeden önce ulti açıp düşman arasına FLASH(summoner skilli) ile girip pulverize ile kaldırabilirsiniz. Yani genel olarak siz takımınız için yemeği hazırlarsınız. Gerçektende o kadar bir olayı yoktur Alistar'ın ama oynaması gerçektende eğlencelidir.Hasar bazlı Alistar:

Gene tanklığını yapar ama çok dayanamaz fakat iyi hasar verir. Ne kadar çok Ability power, o kadar çok damage demektir çünkü Alistar'ın 2 skilli içinde ap ratio'su 1:1'dir(son patch ile sanırım 1:0,9 oldu). O yüzden ap veren itemlara abanıyoruz. Yukarda size bahsettiğim Alistar oynanış tarzını aynı burda da devam ettiriyorsunuz, tek farkı heallaması biraz zayıf kalacaktır çünkü level 10 kadar heala veremiyoruz.

Başlangıç :

Item olarak;
Boot
2 heal pot + 1 mana pot ... alın ve koridorunuza geçin. Eğer gang yapabileceğiniz bi hero varsa yanınızda hızlıca çalılıklara girin. Burada yapacağınız hedefiniz olan championa pulverize atıp kendi kulene doğru headbutt yapmanız.
Örnek olarak : Yanınızda Ryze var, o kule dibinde bekler siz düşman arasına girip headbutt ile onu ryzeye doğru attığınızda Ryzede onu prison'a alır ve o esnada kuleniz düşmanı öldürür öldürür diriltir. Basit bir uyguluma fakat ihtiyaç olan tek şey el hızı. Bütün bir oyun boyunca bundan başka bir amacınız olmayacak. Daha fazla anlatılacak birşey kalmadığından Item builde geçiyorum direk.

Boot'u direk swiftness'a çevirin, Mejai's Soulstealer'ı alın, ardından Zhonya's Ring ve Lich Bane. Zaten bu itemları tamamlarken oyun bitmiş olacaktır, eğer ki bitmediyse bu itemlardan sonra gene Ap veren item yaparsınız.

Neden Lich Bane? Hatta neden AP kasıyoruz?

şöyle açıklayayım, varsayalım 400 AP var:
Düşmanı pulverize kaldırdık 300+360(ap ratiosunu düşük tuttum), adam yerde stunlı o ara lich bane çalıştı 1 tane vurdunuz (damageiniz)+400, heal atıp vurdunuz gene lich bane çalıştı (damageiniz)+400, üstüne headbutt attınız 300+360. Skillerin tam olarak verdiği dmg daha fazlaydı fakat uykum çok olduğundan 300 olarak örnekleme yaptım.
Şimdi minimal bir hesap yapalım, yaklaşık 6 sn içersinde ne kadar hasar vermişiz: 2360.
Fena değil, ve healın cooldownu düşük olduğundan sık sık AP bonusunuz kadar melee damage de vericeksiniz, arada bir tokatlamak için mükemmel.

Hero ismi : Amumu

Artıları:

Curse of the sad mummy büyüsü çok etkili
Alışınca oynaması kolay
Despair büyüsü yüksek haklı diğer tanklara karşı çok etkili, tantrum büyüsü düşük haklı dps'lere karşı çok etkili
Farmlamak çok kolay

Eksileri:

Üzüleceksiniz!
Amumu oynayıp da keyfimin kaçmadığı tek oyun yok. Amumu ile en yüksek killimi aldığım hiç ölmediğim oyunda bile oyun sonunda sinirim bozuktu:
Kaçanlar: Amumunun takip mesafesinden çıkıp minicik hakla kaçacaklar kaçmalarına göz yumacaksınız.
Satanlar: Yanınızda bildiğiniz takım arkadaşlarınız yenebileceğiniz kapışmalarda bile yanınızdan kaçacak.
Çalanlar: Amumu'nun kapışmaları uzun solukludur ve siz despairle tantrumla gıdım gıdım emek emek can götürürken yandan birinin büyü atıp killi çalması muhtemeldir.
Doyumsuzlar: Beni kurtarmak için 31232132 kişinin arasına dalıp Curse of the sad mummy at kapış sonra da benim için öl. Bu en doğal hakkım (!)

Oyun tarzı:

Amumu seviye 11'den sonra etkili olan suicider-tanktır. Çok farklı kullanımları da olabilir ancak benim tavsiyem bu şekilde kullanılmasıdır.

Amumu ile iyi bir başlangıç yapmak çok önemlidir. Amacınız ufak ufak farmlarken seviye 6'ya normal bir sürede ulaşmak olsun. Seviye 6'dan seviye 11'e kadar curse of the sad mummy doldukça gang'a girip çok kalabalık olmayan kapışmalarda yer alın. 11'den sonra zaten temel eşyalarınız hazır olduğundan gönül rahatlığıyla kahramanınızı bolca zorlayabilirsiniz.

Tavsiye edilen eşyalar:

Oyunun başlangıçta zorlu ya da kolay bir olacağına göre iki farklı build:

Başlangıç:
Ruby crystal
Boots of speed
Kolay oyun:
sunfire cape
Warmog's Armor
Sorcerer's Shoes
Zor oyun:

Catalyst the Protector

2 tane extra ruby crystal
ninja tabi

Banshee's Veil

Thornmail

sorun dps ise soul shroud sorun casterlarsa hexdrinker

Eğer çok hareketli rahatsız bir karşı takım varsa ve para birikiminiz iyi ise warmog yerine 2 ruby alıp deathfire grasp'e gidebilirsiniz zaten initiator olarak görev alacağınızdan kapışmalara besmele ile başlar gibi deathfire atar düşük olan kill/gang rate'inizi yükseltmeye bir nebze olsun yaklaşırsınız

Notlar:
1) Amumunun vuruşu düşmanlarının magic resistance'ını düşürür. 4 saniye'de bir ya da mümkün olduğu kadar normal vuruşla da vurmaya çalışın büyülerin etkinliği çok artacaktır.
2) Paranız oldukça elixir alın derim.
3) Runeları hp artıracak şekilde kullanmanızı öneririm.

Hero ismi : Anivia

Kahramanımızın özel vuruşlarına değinelim.

Flash Frost
Crystallize
Frostbite
Glacial Storm

Flash Frost: Level 1 de açacağamız ilk özel yeteneğimizdir. Özelliği büyüyü cast ettiğiniz doğrultuda belirli mesafede herkese damage vererek, onların yavaşlamasını sağlar.

Crystallize: Buzdan bir duvar oluşturur. İki amaçlı kullanılır. Kaçmak ya da rakibin kaçmasını engellemek. Zamanla duvar atarken nereye atacağınızı sezinliyorsunuz. Takım halindeyken de karşı tarafın şampiyonlarını ayırmak için çok etkili. Önde olan rakibin arkasına duvar atarak herkes o şampiyona yüklenirse, o şampiyonu hemen alabileceğiniz gibi, diğer şampiyonlarında ona yardıma koşmasını engelleyecektir. Rakibe uygularken daha ayrıntılı anlatacağım.

Frostbite: Düşmana asıl hasarı vereceğimiz büyüdür. Level artışlarda buna ve ultiye değer vererek hasar gücümüzü arttırarak karşı takıma zor anlar yaşatabiliriz. Bu büyünün daha fazla hasar vermesi için ilk olarak karşı tarafın flash frost yemesi gerekir.

Glacial Storm: Büyük bir yuvarlak alan oluştararak karşı takım şampiyonlarına ve minion'larına her saniye damage verirsiniz. Bu büyüyü cast ettikten sonra bir daha bu büyüye tıklamadığınız sürece yada damage yemediğiniz sürece büyü alanda kalır. Ve sürekli mananızı yer. O nedenle idareli kullanın.

Peki büyü kombinasyonu nasıl olmalı? İlk olarak karşı tarafa Flash Frost'u karşıdaki şampiyona yedirelim. Arkasından Glacier stormu atalım. Bu da onu yavaşlatacak ver her saniye damage verecektir. Fakat bunu atacağamız yer onun kaçış yolunda olmalı ki katedeceği yolda daha fazla zaman geçirsin. Ve tabiki bu daireden çıkmasını engellemek için önüne bir ice field çekiyoruz. Ve tabiki Frostbite ile ölümcül vuruşu yapıyoruz.

Annivia tek olarak çok iyi atak karşılar turrentleri kolay kolay kimseye vermez. Oyuna başladığınızda ortanın tek hakimi olabilirsiniz. Aynı zamanda karşı tarafa atak yaparken bütün spawnları glacier storm ile alarak kendi minionlarınızı full health ile rakibe gönderebilirsiniz.

Başlangıçta düşman kulelerinden uzak durun. Çünkü karakterimizin hareket hızı yavaştır. Olabildiğince kulelere yakın oynayın. Her beş dakikada bir, öldüğünüzde yumurta formunu alıyorsunuz. Şayet karşı takım öldü diye bırakır, ya da yumurtayı kırmazlarsa () Tekrardan diriliyorsunuz. Neticede kahramanımız Zümrüdü Anka yani küllerinden tekrardan doğan efsanevi kuş. Annivia ile oynarken genelde ilk first blood'i alıyorum. Çok uzağa büyü atması bir avantaj. Maksat düşmanı yanına yaklaştırmamak. Şunu da unutmayın en çok manaya ihtiyacınız olacak.

Handikapı oyun içerisinde çok ölürsünüz ve kill puanı yerine daha çok asist puanı alırsınız.

Item konusunda:

Saphire Crystal ile başlıyoruz malum mana lazım
Catalyst the protector.
Boot of speed
Mejai's soulstealer
Sorcerer's Shoes
Rod of ages
Tear of the goddes
Sheen
Archangel's staff
Zhonya's Ring
Lich Bane
şeklinde...

Yetenek sıralaması ise şu şekilde kullanışlı

1q 2e 3e 4q 5e 6r 7e 8q 9e 10w 11e 12q 13q 14w 15w 16r 17w 18w

Rune konusundan hiç anlamasamda bulduğum bir bilgiyi paylaşayım.

Gr. Glyph of force (9)
Gr. Seal of potency (9)
Gr. Mark of Replenishment (9)
Gr. Quint of force (3)

Son söz: Oynaması çok zevkli olmakla beraber, karşına sağlam bir tank geldiğinde ya da iyi bir assasin oyundan soğuyabilirsin. Stealth özelliği olan charlar Annivia için çok tehlikeli.

Hero ismi : Ashe

Özellikler Kabaca:
Atack : İyi
Maddi Durum: Çok iyi
Defans: Oldukça kötü
Hız: Oldukça kötü (başlangıçta özellikle)
HP: Normal
Mana: Az
Master: Slow , Stun , Ex Money, OpenMap

Özelliklere Bakılınca oynanmaz gibi duruyor ama lolbase deki istatistikde en çok oyu ashe almış. Ama Emin olun Eu'da Ashe-soraka-heimer-shaco gibi champlar( Özellikle ranked'da) Eziliyor.


Giriş:
İlk itemimiz :Kesinlikle ortayı alın. Çok dikkatli Oynamaniz gerekiyor. Hiç bir item almadan direkt BF'ye çıkıcaz. 1850 gold biriktiricez ilk etapta.

Gelişme: Slow özelliğini olabildiğince kullanın. Evet ashe yavaş ama sizde yavaşlatıcısınız bunu unutmayn. özellikle kaçarken gerek ulti gerek slowu eksik etmeyin.

Genelde Backliner (Arkaplanda) oynamaya çalışın range özelliğinizi kullanın.

Atack Yaparken Aşağıda verilen 2 itemide aktif edin. ( Sword of the Divine ve Ghostblade) .Ulti+ Ulti : Bundan kasıt teamfightlarda Amumu-galio-gangplank vs gibi champlar ulti kullandıgında diğer ultinini bitimine yakın sizde kullanın çok etkili olucaktır.

Buildeki Phantom dancer alana kadar E' skiline (paraveren Hawkshot'a yüklenin.)
Sonrasında W skiline : Volley - Ashe fires 7 arrows in a cone for increased damage. Volley also applies Ashe's current level of Frost Shot.

Hawkshot - Each time Ashe kills a unit, she gains some extra gold. Ashe can activate to send her Hawk Spirit on a scouting mission.
Passive: Ashe gains 1/2/3/4/5 extra gold whenever she kills any unit.
Active: Ashe animates a Hawk to scout for her, revealing terrain as it flies toward target location.
Cost
No Cost
Range
6000

İşte diğer bir özellik Eskiden bize sadece para kazandıran skill şimdi Haritama 6000 uzaklıktaki yeri görmemizi sağlıyor. (Üstelik çalıkları dahil- İnvisible teemo evelyyn rat gibiler hariç).

Son olarak: 1v1lerde aradaki range(mesafe)yi koruyun. Adam sizden ne kaçsın ne üzerinize gelebilsin. Mesafeyi koruyun daima. Slow size yardmcı olucaktır. Q skillinide dikkatli kullanın. Bluebuff çok yardmcı olucaktır bu konuda.


Final Build. (Sıraya Lütfen Dikkat edin)
1. >
2. >
3. >
4. >1. > BF yi Değiştiriyoruz yerine >


5. >
6. >

Dorans Yerine kendinizie oyunun gidişatına göre başka bişi alırsınız.

NOT: Final Buildine Ulaştığınızda Tankları dahil Deli edicek rahatlıkla avlıyacaksınız.
Eğer mesafenizi korumazsanız. Size Focus olucaklar ve zaten 1-2snde Ölüceksiniz.

Build ilk bakıldığında pahalı evet ama ashe de oldukça zengin. Ayrıca BF yi aldıktan sonra Minionların son vurusları %75 oranında (ki bu oran tamamen göz kararı ) sizin oluyor.
Dikkat: En büyük Düşmanınız Thormail. Yani vurdugunuz damageyi size geri çeviricek tanktan önce siz ölmeyin

Tavsiye mastery skiller: Clarity+Ghost


Hero ismi : BlitzCrank

Fazla bir özelliği yoktur BlitzCrank'ın, tercihde edilmez


Masteries 9 - 21 - 0

Yani atak masteryleri ability, defans masteryleride Dodge ve Magic Resist.

Spells Ignite + Ghost.

Runes Desolation (Marks), Evasion (Seal), Celerity (Glyph), Desolation (Quintessence)

Skill düzeni: Q E Q W R (Önce Q, sonra W fullenecek.)

Başlangıç Meki Pendant + 2 Health Potion

Strateji: İlk levellarda kule altına çekmeye çalışmalısınız deme gereği bile duymuyorum. Ama lane de kasarken yanınıza mümkünse stuncu ve ad karakteri alın. Takım savaşlarında önce Ulti'yi yapmanız her zaman işine yarayacaktır. Ve ikinci yeneteği doldukça basmanız her zaman rakiplerinize karşı avantaj sağlayacaktır.

Sırasıyla Itemler:

2) Shappire Chrystal
3) Tear of Goddness
4) Boot of Speed
5) Boot of Swiftness
6) Ruby Chrystal
7) Catalys the Protector
8) Negatron Cloak
9) Bandshee's Veil
10) Blasting Wand
11) Archangel's Staff

Bu kadar eğer oyun bitmezse yapılabilicek itemler;
Defans için: Randuin's Omen, Guardian Angel, Frozen Heart, Zhonya's Hourglass vs.
AP için: Lich Bane, Rabadon's Deathcap, Zhonya's Hourglass vs.

Hero ismi : Corki

Corki'yi bir uçağın ya da ufo'nun üzerinde görebileceğiniz Corki, ağır makineli silahlarla donatılmıştır. Rakip takımın şampiyonlarına, spawnlarına ve yapılarına ciddi hasarlar verebilen bu şampiyon, oynaması kolay görünsede doğru taktikler ve doğru itemlerle bir ölüm makinesine çevirebilirsiniz. Eğer karakter yükleme ekranında Corki'yi görüpte küçümsüyorsanız, inanın karşınıza sağlam bir Corki gelmemiştir. Bu kadar taksim yeter saadete gelelim

Yüksek hasar vermesi ve uzaktan çalışması sebebiyle avantajlıdır. Dezavantajları ise kahramanımız biraz yavaş ama yerinde itemler alarak kahramanımızı hızlandıracağız. Birde karşı şampiyonların takım içerisinde ilk olarak dalacağı şampiyon olacağınızdan kendinizi olabildiğince onlardan uzak tutarak savaşalım. Armorumuz biraz düşük kalacak özellikle mage armor ama yapacağımız combolarla onları kolaylıkla alacağız. Amacımız korunmaktan ziyade atak vermek.

İlk olarak Corki'nin büyülerinden bahsedelim.

Phosphorus Bomb: Corki ile oyuna başladığımda ilk aldığım büyüdür. İşaretlediğiniz bir alanı bombalayarak, alan içerisindeki gerkese eşit oranda hasar verir. Bu büyünün güzel yanlarından biri de attığınız noktada stealth özelliği kullanan bir şampiyon varsa onları birkaç saniyeliğine görünür yapar.

Valkyrie: Bu da işaretlediğimiz doğrultuda kahramanımız uçuşa geçer ve yere iner. Geçtiği yoldakilere birkaç saniyeliğine magic damage verirken, indiği alandaki kişiye ana hasarı verir. Ben bu özelliği kaçmakta olan bir şampiyonu kovalarken yada bir şampiyondan kaçarken kullanıyorum.

Gatling Gun: 3-5 saniye arasında makineli tüfek ile yakınızdaki rakip takim minionlarına ve şampiyonlarına hasar verir. Özellikle para kasarken çok etkili olacaktır. Bir şampiyonlar yakın temasa girdiğinizde de bunu kullanarak iyi bir hasar verebilirsiniz.

Missile Barrage: İşte Corki'nin en ölümcül silahı. İşaretlediğimiz doğrultuda bir füze atar. Karşısına çıkan ilk hedefe çarparak patlar. Yanındakilere de hasar verir. Neredeyse bir ekran boyu kadar uzağa atış yapar. Bu büyüyü kullandıktan sonra, bir kez daha kullanmak istediğinizde 1 saniye beklemeniz yeterli. Böyle arka arkaya Ulti atan bir şampiyon var mı başka? Ve bu büyü için az mana istiyor (35-30-20)

Corki'nin düz vuruşu ise, şampiyonlara, minionlara, monsterlara %10 ekstra damage dağıtır.

Peki Büyüleri nasıl dağıtacağız?
Phosphorus Bomb: 1 - 4 - 5 - 7 - 9
Valkyrie: 3 - 13 - 15 - 17 - 18
Gatling Gun: 2 - 8 - 10 - 12 - 14
Missile Barrage: 6 - 11 - 16

Oyuna nasıl başlamalıyım?

İlk olara q ya değer veriyoruz. Taktiğimiz ise kulelerden uzaklaşmada düşmanın ataklarını kesmek. Taki ultimiz açılana kadar. Düşman kendi kulelerine çekmeye çalışırsa takip etmeyelim çünkü hızımız yavaş olduğundan güvenli bölgeye gidene kadar çoktan ölürüz. Tek başınıza first blood u almanız zor. Ama takım halinde büyük katkınız olur. 2. level ile makineli tüfeği açarak q ve e büyülerini kullanarak bolca para topluyoruz ve böylece kısa zamanda itemlerimizi düzüyoruz. Corki'nin en çok öldüğü oyun periodu başlangıç periodudur. Bu nedenle ne kadar atak karşılarsak o kadar az ölürüz. r büyüsü açıldığında ise artık rahatlıkla karşı kuleleri bombalamaya gidebiliriz.

Oyunda item dizilimi nasıl olmalı?

Bu konuda Corki en çok neye ihtiyaç duyar ona kulak vermeliyiz.
Corki çok yavaş. Hızlandırmalıyız.
Özel vuruşlardan manamız çok çabuk bitiyor. O zaman biraz mana takviyesi.
Ölümcül Corki için tabiki atakta verilen hasarın arttırılması ve seri atak yapabilmemiz.

"Vampiric Scepter" başlangıç için iyi bir item. Başlangıçta life steal özelliğine ihtiyacımız olacak.
Bir sonra ise "Sheen" Mana+ ability point.
Corki yavaş kaldı. Berserker's Greaves ile atak hızımızı ve hareket hızımızı arttıralım.
Atak gücümüzü arttırmak ve birazda hit point kazanmak için "Phage"
"Zeal" Atak hızı, hareket hızı ve birazda kritik vurma şansı
Sheen + Zeal + Phage = Trinity Force = Bunun pasifinde ise düz atağımızın hasarını % 150 arttırır ve rakibi % 25 ihtimalle yavaşlatır.
Bir sonraki item "Infinity Edge" Atak hasarı ve Kritik vuruş
"Malady" Atak hızı ve ability point için

Bunları alana kadar oyun çoktan bitmiştir ama oldu ya kıran kırana bir oyun geçiyor.

"The Black Clever"
Ve son olarak "Last Whisper"Başlangıç büyülerinden de exhaust işinizi görecektir. Rakibi yavaşlattığı gibi size fiziksel damage veremeyecektir.
Ben teleportu kullanıyorum ama bu size kalmış. Flash, Ghost, cleanse Corki için kullanışlı diğer büyüler.

Hero ismi : Caitlyn

AP asla almayın.. Skillerini AD ile guclendirebiliyosunuz. Skillleri bu sekilde verin:

R>Q>E>W

Secilecekler Skiller:

Heal
Exhaust

Alinacak İtemler:
1.Doran's Blade
2.Berserker's Greaves
3.The Black Cleaver
4.Phantom Dancer
5.The BloodThirster
6.Infinity Edge

Son olarak eger isterseniz doran's blade satin ve yerine Frozen Heart alin.

fazla tercih edilen bir hero değildir

Hero ismi : Cassiopeia


Hikayesi :

Noxus ile çok eskilere dayanan bir bağı olan Du Couteau ailesinin küçük kızı; Cassiopeia. Çocukluk çağı onun için hep sıkıntılı geçmişti.. Ablası Katarina’nın evde ona nazaran üstün tutulmasının bir sonucu olan bu sıkıntılı dönem, onun karakterini de hayli etkilemiş.Babası, General Du Couteau’nun kızları konusunda hiçbir askerde olmadığı kadar şanslı olduğu söylenir. En küçük kızı Cassiopeia, ablasının katil içgüdülerini taşımamasına rağmen, sarayda karakteri ve zerafetiyle kendi ününü yaratmıştır. Kurnazlığın, güzelliğin ve baştan çıkarıcılığın aynı bedende buluştuğu bir kadın düşünüldüğünde tek adresin Cassiopeia olacağı kesindir. Her cazibenin arkasındaki ölümcüllüğün, Cassiopeia’da doruk noktalarına ulaştığını söylemek yanlış olmaz. Baştan çıkarıcılığının ve güzelliğinin verdiği cazibesi, yabancıların ruhani liderleriyle sürekli bir bağlantısının olmasını sağlamıştır.


Noxus barbarlarını uzlaştırma sürecinin askıya alındığı tarihlerde, kabileler ile Freljord bölgesi arasında diplomatlık görevini üstlenen bir yabancıya yakınlaşmıştı. Onu kendisi için kolay bir lokma gibi görse de, işler hiç de umduğu gibi gitmedi.. Ve yabancı ona güvenmeyi reddetti.

Başlamayan ilişkisi hazin şekilde bittiğinde, kadınlara has nefret duyguları ile baş başa kalmıştı.. Kimbilir belki de bu nefret ile hareket ederek, o dönemde barbar kabilelerin savunma kurgularıyla ilgili bir bilgiyi babasına ulaştırarak intikam almak istedi. Ancak edindiği bilginin diplomattan geliyor olmasının ortaya çıkışıyla bu Cassiopeia için sonun başlangıcı oldu…


Babasının gazabından kurtulamadı.. Çığlıklar içerisinde kıvranıyordu.. Sanki ipekten derisi parçalara ayrılıyor, bakımlı tırnakları pençelere, parlak saçları deri kılıflara dönüşüyordu.. Tam anlamıyla afallamıştı..


Dönüşümü tamamlandığında, artık Noxus Sarayı’nın bir mücevheri olmaktan çıkmıştı.. Field of Justice topraklarında yeri kalmadığını anladığında kendisini bulduğu yer ise ; League of Legends’ti !


“Masum bir çiçek gibi görünebilir.. Aslında ise tam bir yılandır..” Katarina – Sinister Blade.
Yetenekleri :

Noxious Blast: Cassiopeia, bölge etkisine sahip yüksek zehirli iksirini fırlatarak kullanır.. Eğer bir şampiyona zarar verebilirse, kendi hareket hızını artırıcı etki yapar.


Miasma: Cassiopeia, içinden geçen tüm düşmanlarını yavaşlatıcı ve küçük miktarda hasar verici bir zehir bulutu salgılar.Twin Fang: Cassiopeia, güç düşürücü bir saldırı yapar. Eğer hedefi bulursa, bu yeteneğin doluş süresi sıfırlanır.


Petrifying Gaze (Ultimate) (R) : Cassiopeia gözlerinden, sersemletici (Stun) bir büyülü enerji girdabı fırlatır. Karşısında ona bakan düşmanlarını sersemletirken, arkası dönük olanları da yavaşlatır.

Deadly Cadence (Pasif): Bir büyü yaptıktan sonra, 5 saniye boyunca sıradaki büyünün masrafı %5 düşer. Bu yetenek en fazla 5 kere biriktirilebilir.

Hero ismi : Dr.Mundo

Mundo yüksek hp ve regenli dehşet bir tanktır.

Skiller:

Adrenaline Rush: Her saniye Max Hp'sinin 0.3%'ü kadar regenler

Infected Cleaver: Minimum 80/130/180/230/280 maksimum kurbanın o anki hp'sinin %15/%18/%21/%23/%25'i kadar büyü hasarı verir.

Burning Agony: Saniyede 40/55/70/85/100 büyü hasarı verir ve 15/20/25/30/35 tenacity bonus verir

Masochism: AD'yi 40/55/70/85/100 artırır ayrıca her %1 eksik hp için 0.4/0.5/0.7/0.85 /1 hasar daha artırır (%50 hak eksik seviye 5 için 100+50 ad bonus) hakkınız azaldıkça bonus buff süresince updatelenir.


Sadism: Mundo o anki hakkının %20'sini feda eder 12 saniye boyunca saniyede max hp'sinin %1.25/%2.08/%2.91'i kadar heallenir ve hareket hızı %15/%25/%35 artar

Mastery: 0 / 21 / 9 ghost cleanse

Runelar: Armor Per Level ya da Magic Resist Per Level

Skill build: Burada 3 sırasıyla bakılması gereken seçenek var:
Karşı Takımda 2 ya da daha fazla yüksek hp'li adtank/aptank herolar var: qwqe + r>q=e>w yoksa;

Karşı Takımda 3 ya da daha fazla squishy hero var: qwqe + r>w>q>e yoksa;
qwqe + r>q>w=e

Item build:
qwqe + r>q=e>w için:

İyi durum: berserker greaves>null magic mantle>chain west>warmog>atma's impaler>cloak and dagger

Kötü durum: berserker greaves>spirit visage>aegis of the legion>cloak and dagger>warmog
qwqe + r>w>q>e için:

mercury's threads> sunfire cape>warmog>force of nature
qwqe + r>q>w=e
İyi durum: Mercury's threads>warmog>thornmail>force of nature

Kötü durum: Heart of gold>Mercury's threads>spirit visage>aegis of the legion>Warmog

Hero ismi : Evelynn

Kabaca Özellikler

Stealth (Görünmez)
Stun
Düşük Def.
Normalin Üstünde Hız ve Atack Speed.
Düşük mana (özellikle Başlangıçta)

Giriş:
Giriş Evelynn için En önemli kısımdır. Oynanması çok kolay değil. Eve Ability'si en önden gitmesi gereken champ olmalı. Dolayısıyla ilk itemimiz Major soulstealer(şarj Die bilinen Ablity.).

Başlangıc olarak q-w-e Skillerini açtıktan snra W-E skillerinine Yüklenicez.
Ortayi alamasakta diğer Line'lara (BOT ve TOP diye Bilinen) Yardm ve gang Şart. Özellikle ilk 4-5 kadar killsteal (KS) Yapmamız gerekior. Bunun için E skilini en son kullanıyoruz.Şarj düşmemeli kesinlikle ölmemeye dikkat edin.

Gelişme:
Evellyn ciddi güç kazandığı zaman oracleler satın alınacak ve biraz işler zorlaşıcak. Ama oracleden Değil. Ward'dan korkun.

Takımı oraclesi olana yönlendirin.Eğer karşıdada RAt- Akali gibi Stealthler varsa eve de oracle almalı

Oraclesi var diye Sakın Shadow Walk (Görünmezlik) kullanmaya gerek yok diye düşünmeyin. Rakip sizi oracle yada Ward ile görse bile Sizin ilk vuruşunuz Stun olucaktır.

İPUCU: Eve aynı zamanda multi target stuna sahip. Kullanımı ise zor. görünmez haldeyken 2-3 rakip birbirine çok yakınsa bizde yanlarına gidip Q skilini kullanıyoruz. Hate spike Hepsine aynı anda az yada cok damage vericeği için 2 si aynı anda stun alır. !!

Sheen: Kesinlikle şart ama bir çok oyuncu kullanamıyor. yada kullanımını bilmiyor.

Sheen kullanımı >> Eve stealth atınca sheen aktif olur. sonraki skiliniz direkt 'E' olmalı.

Görünmezim ama sheen bitti?
Combo olarak İlk önce düz vuruş. sonra 'R' sonrada E skili ! (not çok hızlı olmalı arada düz vuruş olmayacak kadar hızlı)

R(ultiyi) skilini E den önce vurmak sheen'i E skili üzerine aktif eder ve Daha çok vurursunuz . Buna dikkat edelim.

NOT: Ashe' E skili sizi göremesede, Nidale' tuzak (kapan) skili ve Corki'ini patlaması bi süre sizi gösterir. Ayrıca Twisted FAte in ultisi unutmayalım..

Eskiden oracle kontrolu yapmak gerekiyordu. Artık oracle'si olanların Üzerinde pembe bir Göz oluşuyor. Bu oracle var olduğunu daha iyi belirtiyor. Dikkat edelim.

Eskiden teemo hem görünmez olup hem town atıyordu ama düzeltildi. Fakat eve ve rat için aynı şey geçerli değil. W skilinin ardından hemen ' B ' alırsak Görünmez olarak town atmış olacağız.

Ayrıca Abyssal Scepter veya Sunfire cap gibi düşmanın yanına gelince onlardada gözüken itemler almayn . Adam uyanır anında topuk .!

Ultiyi Gerek kaçmada gerek kovalamada iyi kullanalım. Ultimiz ,Takımımız herhangi bir kill alınca cooldown'u 0 lanıyor. Yani illa assist yada kill lazm Değil.

Ultimizin Diğer bi özelliği Assist yada kill alınca Hp recover yapması Bu en çok kule altındaki Hpleri Az rakipleri için ideal genel olarak şunu yaparım.

Flash ile kule altına girerim. Sheen'i aktif eden combo ile Rakibi öldürüp Hızlı bi şekilde geriye kaçarım. Rakibimi öldürdüğüm içinde 500 HP kazanırım. Gayet can sıkıcı rakip için dimi? (:

En sonda Vereceğim item sıralamasında ise Eğer çok uzman değilseniz onu takip edin. Kendine güvenenler için Lich blane'den sonra direk Zohan's A çıkın.

Sonuç:
Eve oyunu bitiren oyuncu olmalı Ganglara Bol bol Katılın. Blue Buff özellikle Başlangıçta şart.

NOT: İyi bir feed aldıktan sonra Takıma ks yapmayın bu oyunu kaybettirir. Eve bi seviyeden sonra ne kadar feedlense boştur. E skilini okuyalım.

Ravage - Deals damage to target unit and reduces the target's armor and magic resistance.
Deals 80/135/190/255/320 (+1) magic damage to target unit and reduces the target's armor and magic resistance by 10/14/18/22/26 for 5 seconds.

İlk vuruşunuz Rakibin Armor ve Magic Resisitini Düşürüyor hemde 5 sn boyunca. Ciddi bir özelliktir. İlk siz E'yi kullanın dediğim gibi bir süre sonra Eve'nin AP'si 1k olsada olmuyor. Emin olun!. Oyunu olabildiğince erken bitirin.

Önerilen Skiller : Flash + Ghost ( gerek kaçma gerek kovalama)
Runeler : Magic Pent + Magic Power.

Hero ismi : Ezreal

Ezreal'ın gücünü en fazla bu şekilde kullanabilirsiniz.

Masteries 21 - 8 - 1
Yani Atak masteryleri Ability + Ignite, defans masteryleri Armor + Dodge, Utility masterysi Ghost.

Spells Ignite + Ghost

Runes Insight (Marks), Clarity (Seal), Celerity (Glyph), Wisdom (Quintessence)

Skill düzeni: Q E Q W R (Önce Q, sonra W fullenecek.)

Başlangıç Meki Pendant + 2 Health Potion

Strateji: Başlangıçta ortada kasın. Ama lane'e de gidin yardım edin. Ulti'yi olabildiğince gerekli ve çok atın. Adam almaya bakın. İlk yetenekle isabetli atışlar yapmayı deneyin. Basit vuruşu kullanmayı unutmayın, yani bu karakter sadece ap değil, ad karakteridir. Ve E yeteneğini çoğu zaman kaçmaya saklayın veya 1v1'de son bir silah için. Takım savaşlarında Ulti'yi herkesi vurabilcek şekilde atabilicekseniz önce atın. Takımızın arkasında durun ve skilleri sallayın ortaya. Sakın gank'in içine girmeyin.

Sırasıyla Itemler:

2) Sapphire Crystal
3) Tear of the Goddess
4) Boot of Speed
5) Boot of Swiftness
6) Amplifying Tome
7) Mejai's Soulstealer
8) Long Sword
9) Sword of the Occult

Daha sonra kısaca:

1) Sheen + Phage + Zeal = Trinity Force
2) Blasting Wand = Archangel's Staff
3) Needlessly Large Rod + Blasting Wand = Rabadon's Deathcap
4) Bilgewater Cutlass + Hextech Revolver = Hextech Gunbladekendi gözlemımle Ezreal'e ap gitmek daha iyi


Ezreal farlı build;

Giriş:
Ezreal iki şekilde gidebilir, ability power (AP) ya da attack damage (AD). Ezreal'in eskiden heal verme özelliği artık kalktığından ve en çok kullanılan skill'in physical vurmasından dolayı AD gitmek daha akıl karı.
Biz bu rehberde AD giden ezreali inceleyeceğiz.

-Avantajlar
-İyi harassing yapabiliyor
-İyi (Çok iyi aslında) farming yapabiliyor
-Az zamanda çok fazla damage vurabilir
-Iniate pasifi çok iyi ( 5lediğin zaman + %75 attack speed veriyor)
-Tüm harita boyunca ilerleyen ulti ( Çizgi canla kaçma olayı pek olmuyor )
-Kaçma potensiyeli yüksek

-Dezavantajlar
-Canı çok az
-Slow, stun, snare gibi crowd control denilen özellikler yok
-Skillerin çoğu doğrultu boyunca ilerliyor, dolayısıyle skillerle vurmak oyuncuya ve duruma bağlı


Rune ve Masteries ve Summoner Spells :

Greater Mark of Desolation x 9 : 15.03 Armor Penetration
Greater Seal of Clarity x 9 : 0.9 Mana Per 5 Sec per level (16.2 at 18)
Greater Glyph of Focus x 9 : 5.85 Cooldown Reduction
Greater Quintessence of Fortitude : x3 97.2 Health

Bu runelerde bazı değişiklik yapabilirsiniz, 97 can yerine armor penet ya da mana regen/level alabilirsiniz. Ama bence mana regen almayin, manayi dogru kullanmaya odaklanin.

Masteriese gelince normal seçim 9 - 0 - 21 dir

Ya da ofansif giderim derseniz bu da mevcut. 22 - 7 - 1
Neden 7 defans derseniz max mananızı health regene çeviriyor.


Summoner Spells:

Cleanse + Ghost kendi tercihim. Neden ?
Ezreal gerçekten iyi damage vurabilir, dolayısıyle takım dövüşlerinde karşı takım hep size odaklanır, zaten can da az çat diye yatarsınız. Bir stun/snare lik canınız olduğundan dolayı, kritik durumlarda cleanse basip yakayi kurtarabilirsiniz.
Ya da tam tersi, bir ashe çizgi canla kaçıyor, ultiniz açık değil. Size stun atti kaçıyor, cleanse + blink + mystic shot, You have slain an enemy.

Ghost ise zaten bilindiği gibi kaçmak/yakalamak için çok iyi.

Başka neler alınabilir?

Flash: İkinci bir blink gayet hoş olur. Ghost yerine alınabilir.

Ignite: Güzel bir spell, first blood için ideal.

Clairvoyance: Çok Ezreal gördüm, bunu alıp haritada farklı yerlerde çizgi canla kalıp bekleyen adamlara açıyorlar, ultiyi atıyorlar. Bence gereksiz ultiyi attıktan sonra adam az yana kaysa iki spell boşa gitti demektir. Bir support şampiyon almalı.

Exhaust: 1v 1 de anti ashe/master yi silahı. Alınabilir.

Bunların dışında bence almayın. Aslında clairvoyance de almayın derim ama, o şekilde 3 kill alırsanız aldığınıza değer, hem clairvoyance ile baron nashoru falan da gözetleyebilirsiniz.


Skiller:

Skill Sırası
Q - E - Q - E - Q - R - Q - E - Q - E - R - E - W - W - W - R - W - W

Iniate : Rising Spell Force
Ezrealin skillerinin herhangi biriyle birşeyi vurduğunuz zaman, %15 attack speed artıyor. 5 kere stack oluyor, 6 saniye sürüyor.
Buna Essence Flux (w) ile vurduğunuz kendi takım arkadaşlarınız da dahil. Güzel bir pasif, hiç attack speed item almıyoruz, %75 atak speed veren itemler 3k gold falan ediyor galiba.

Q Skill: Mystic Shot

(Active): Ezreal fires a bolt of energy. If it strikes an enemy unit it reduces all of Ezreal's cooldowns by 1 second. Applies on-hit effects.

* Range: 1.000

Cooldown: 6 / 5.5 / 5 / 4.5 / 4 seconds

Cost: 30 / 35 / 40 / 45 / 50 Mana

Physical Damage: 35 / 55 / 75 / 95 / 115 (+100% Attack Damage)

AD Ezrealin temeli bu. Oyundaki en güzel skillerden birisi. Eğer mistik shot ile birşeyi vurursak BÜTÜN SKİLLERİN cooldownı 1 saniye geçiyor.
Ayrıca bir sheen aldığımız zaman, vurduğumuz damage 2 katı oluyor. Damageimiz 100 diyelim, mistik ( lvl 5) ile 100+115 = 225 ediyor, sheen sağolsun 225*2 = 450 damage. %30 cooldown reduction ile 1,5 saniye cooldown oluyor, tabi vurusanız, vuramazsanı 2.5 oluyor.

Bu skilli minionlara son vuruş yapmak için de kullanabiliriz. Ayrıca çimlerde birisi var mı yok mu diye de anlayabiliriz, birisine çarparsa ses çıkıyor.

W Skill: Essence Flux

(Active): Ezreal fires a wave of energy at a targeted area. Any enemy champions it passes through are damaged and have their attack speed slowed for 5 seconds, while any allied champions it passes through have their attack speed hastened for 5 seconds.

* Cooldown: 9 seconds
* Range: 900
Cost: 70 / 80 / 90 / 100 / 110 Mana

Magic Damage: 75 / 125 / 175 / 225 / 275 (+0.7 per Ability Power)

Slow/Haste: 20 / 25 / 30 / 35 / 40 %

İkincil olarak kullanacağımız bir skill, minionlara çarpmaması güzel, ayrıca ard arda duran kişileri de vurabilirsiniz.
Burda dikkat çekmek istediğim bir nokta var. Bu skilli sadece düşmanlara kullanmayın. Kendi takımınıza +%40 attack speed verebilirsiniz.
Bir kuleye dalıyorsunuz, çevrede düşman minion yok, mistik ile atak speedinizi artıramazsınız. Bu sırada essence flux ile kendi takım arkadaşlarınıza nişan alın, onların atack speedi artar, siz de sonuçta skille birşey vurmuş olursunuz, her kişi için %15 atak speed gelir(pasifinizden).

E Skill: Arcane Shift

(Active): Ezreal teleports to a nearby target location and fires a homing arrow at the nearest enemy unit, dealing damage to it.

* Cost: 90 Mana
* Range: 475
* Area of Effect: 750

Cooldown: 19 / 17 / 15 / 13 / 11 seconds

Magic Damage: 80 / 130 / 180 / 230 / 280 (+0.75 per Ability Power)

Komboyu bununla başlatıyoruz. Güzel blink. Cooldown çok uzun değil. Fakat BİR KİŞİYE VURUYOR. Bu aklınızda olsun. Minionların yanındayken adama vuracağına emin olun.

Her zaman cebinizde 90 mana bulunsun. Karşınıza birden sion ve master yi çıkarsa ve blinkiniz yoksa durumunuz zor demektir.

Ultimate Skill: Trueshot Barrage

(Active): Ezreal channels for 1 second to fire a powerful barrage of energy missiles, which deal damage to each enemy unit they pass through. However, it deals 8% less damage for each unit it hits with a limit of 30% less damage for any hit after the first 4.

* Cooldown: 100 seconds
* Cost: 150 Mana
* Range: Global

Magic Damage: 350 / 500 / 650 (+0.9 per Ability Power)

Fazla söze gerek yok, harita boyunca giden ve geçtiği 4. kişiden sonra %70 vuran bir ulti. Cooldownı kısaltmak için mystic shotı kullanın, o zaman çok daha rahat bir şekilde minionlara bile atabilirsiniz.
Bir de ultiyi hiç kullanmayıp saklayan tipler var. Buna gerek yok bence, Birsürü minion gördüğünüz zaman, uzaktaysanız ve birisinin gitmesi uzun sürecekse yağlayın ultiyi derim, hem exp ve gold kazanırsınız.

Item build:

Bizim çekirdek item kadromuz çok küçük. Tear of Godess + Boots + Sheen

Level 9 - 10 olduğunuzda (Ortaya gittiyseniz) bu itemleri alabiliyor olmanız gerek. Farming + 1 - 2 kill ile mümkün.

Daha sonra Tear of Godess'ı Manamune'ye çevirip bir de Youmuu's Ghostblade alacağız.

Youmuu's ghostblade den sonra İkinci brutalizer alabiliriz. Bu sırada 9 - 0 - 21 gittiysek ve -%5.85 rune cooldown varsa %40 max cooldown reduction elde ediyoruz.
Eğer %40 gerekmez derseniz, Bloodthirster ve Frozen Mallet çıkabiliriz. Sheeni de Trinity Force yaparsak hoş olur.

İtemlerin çoğu duruma bağlıdır. Ama kesin almamız gerekenler Manamune + Ayakkabı + Youmuu's Ghostblade + Sheen Bu dördü bizim temel itemlerimiz.

Peki yukarıda Boots yazıyor, ya arkadaş hangi botları alalım derseniz.
Normalde ben Sorcerer's Shoes alıyorum (20 magic penetration). Fakat ayakkabı seçme işi karşı takıma bağlıdır. Karşıda bir sürü dps (master yi, ashe, tryndamere falan) varsa ninja tabi mantıklı olur. Snare/Stun verenler varsa(Ryze, Morgana, Lux gibi), Mercury Threads mantıklı. Bu ayakkabıları siz kendiniz de seçebilirsiniz.


Oyun Stratejisi:

Oyun Başlarında (Level 1-11) :
Bir tane sapphire crystal (+200 mana) alıp ortaya gidiyoruz.2 tane de heal pot alabiliriz. Farming yapabildiğimiz kadar farming yapıyoruz, mistik ile haraslıyoruz. Ama manaya dikkat ediyoruz.
Level 6 olunca, seri bir şekilde Blink + Mistik + düz damage ile dalıyoruz. Daha önceden iyi haras yaptıysak canı çok az kalıyor, hatta çok iyi harass yaptıysak adamı kesebiliriz de.
Bu kombo sonunda adam canı az kaldığı için kaçacak, tam düz şekilde gitmeye başladığında ulti ile bitiriyoruz, ya da sağ-sol yapıyorsa durmasını bekliyebiliriz. Burası duruma bağlı, ama ultiye kesin vurmamız lazım.

Oyun başlarında gözünüz hep yan taraflarda olsun, aşağı tarafta düşmanın birisi azıcık canla town atıyorsa, buradan bir kill almanız gerek. Bu durumları kaçırmayın. Hatta takım arkadaşlarınız tanıdıksa size durumu söyleyebilirler de.

Şimdi bazı championlar vardır, ortaya gitmesi gerekebilir.
Bunlar kim ?
-Ultisi ezrealden daha etkili olanların ortaya gitmesi daha yerinde olur (Twisted Fate, Karthus, gibi)
-Aşağıyı yukarıyı gankleyebilecek şampiyonlar ezrealin yerine ortaya gidebilirler, ama takıma göre değişir. Kesin onlar gitmeli diye bir kaide yok.(Nidalee, Annie, Katarina, Tristana, vb.)
-Bir de orta kuleyi hızlıca alabilecek pusherlar da ortaya gidebilir. (sivir, Mordekaiser, Heimerdinger vb.)

Takımda bu şampiyonlardan birisi olunca duruma göre aşağı ya da yukarı gitmek gerekebilir, çoğu zaman ezreal aşağı gider. Bir ward alır, dragona mavi buffa ward diker. Çünkü öyle çok ağım şahım gold lazım değil bize.

Oyun Ortaları (Level 13- 18) :

Bu sırada Ayakkabılarımızı manamunemizi Sheenimizi ve en azından Youmuu's Ghostbladin Brutalizer kısmını almış olmalıyız.

Eğer level 15de hala ortada 1 v 1 duruyorsanız şöyle bir kombo yapın.
Blink + Essence Flux + Mistik Shot + Düz atak + Ulti(kesin öldürecekse)

Normalde level 15de hala 1 v 1 ortada duruyorsanız adam hep minionların arkasında, mistik shotın ulaşamiyacağı bir yerde duruyordur. Blinkinizi öyle bir yere atın ki, adamla aranızda birşey kalmasın. Sonra skillerinizi de hızlıca vurunca iyi bir damage vurmuş olursunuz. Önce w skillini atarsanız, sonra q ile ondan bir saniye kazanırsınız. önce q sonra w atmayın.

İleri Oyun (Level 18 ->) :

Yavaş yavaş 5 v 5 kapışmalar başladığı zaman nasıl davranmamız gerektiği önemli.
Öncelikle dövüşün başlamasını bekliyeceğiz, ortaya ilk dalmiyacağız. Bizim tankımız falan dalsın iyice karışsın ortalık bizim işimiz o zaman başlıyor. Eğer Ulti ile en azından 3 (aslında 4) kişi vururum diyorsanız, ultiyi sallayın ve dövüşe dalın.4 kişi vursak +%60 attack speed geldi.
Sonra mistik ile de vurunca %75 olacak. Ama ultiyle en az 3 kişi vuracağınızdan eminseniz atın, yoksa saklayın. Doğru zaman geldiğinde farkedeceksiniz.
Dövüş sırasında Essence flux ile bizim Teemo, Ashe Warwick gibi şampiyonlara attack speed bonus verebiliriz, ya da tam tersine atak speedlerini düşürebiliriz. W skilini daha çok attack speed gereken dost ya da düşman kişilerde kullanın.
Gözümüze kestirdiğimiz DPS ya da Mage charı auto attack ve Mistik shot ve Essence flux ile kesmeye yoğunlaşıyoruz. Sonra bir sonraki dps/mage şampiyona geçiyoruz. Biz anti tank değiliz. Zaten team fightta tanka dalıyorsanız, Guides for noob bölümüne rica edelim sizi.
Farkettiyseniz daha blinki kullanmadık. Mümkünse kullanmayın. Dövüş biterken belki son adam kaçıyordur, onu yakalamak için kullanın, ya da sizin takım yatmıştır kaçmanız gerekiyordur. İşte o zaman blinki kullanın.Ya da size odaklanan bir master yi'den kurtulmak için de kullanabilirsiniz.

Hero ismi : Heimerdinger

Heimerdinger zekice oynama gereken bir karakter. Robotları ve roketleri sayesinde rakiplerinizi oyundan bezdirebilir hem early hemde late game'de birçok şeyi değiştirebilirsiniz.

Masteries 9 - 0 - 21
Yani atak masteryleri Ability, utility masteryleri Cool Down, Teleport

Spells Ghost + Teleport

Runes Insight (Marks), Clarity (Seal), Celerity (Glyph), Wisdom (Quintessence)

Skill düzeni Q W Q W R (Önce Q, sonra W fullenecek.)

Başlangıç Meki Pendant + 2 Health Potion

Strateji: Robotlarla para kasmaya çalışın; roketlerle de rakibinizi taciz etmeye. Robotlarınızı olabildiğince birbirlerinden mesafeli koymaya ve onlardan uzaklaşmamaya çalışın. Takım tavaşlarına girmeden önce robot stack'inizin "2" olmasına dikkat edin. Ve robotlarla değil roketlerle kill almaya bakın.

Sırasıyla Itemler:

2) Sapphire Crystal
3) Tear of Goddness
4) Boot of Speed
5) Sorcerer's Shoes
6) Amplifying Tome
7) Mejai's Soulstealer
8) Needlessly Large Rod
9) Blasting Wand
10) Rabadon's Deathcap
11) Blasting Wand
12) Archangel's Staff
13) Chain Vest
14) Zhonya's Hourglass

Eğer hala oyun bitmezse alınabilicek itemler:
Defans için: Rylai's Crystal Scepter
Daha fazla AP için: Rabadon's Deathcap, Archangel's Staff
Bir arkadaşımızın özel buildini de veriyorum sizlere ;

runelar olarak lvl 18 ap runelarımı kullanıyorum.

ilk item olarak doran's ring alıyorum,mid tercih etmem. ilk skille q veriyorum. çimlere girip bekliyorum hemen kule dikmiyorum. kuleyi ilk diktiğinizde bonus atak hızı olacağı için adamları görmeden dikmek hata. zaten çime girerlerse yanınızdakininde yardımıyla büyük ihtimal fb alırsınız. almasak da dert değil. ordan bana mana yetmiyo ringle başladık teleport da yok clarity de yok nası durucam ben diyorsanız,spamlamadan sakin sakin last hitlerle gayet de duruluyor diyorum. ikinci skill e veriyorum, coşup dalan olursa kafasına patlattığımla kalıyor, sonrasında e ye vermiyorum önce q sonra w maxlanıyor.
tüm itemları yazayımda aradan çıksın bari:sorc boots, rylai scepter, zonyanın 2 eşyasıda , son2 itemda elimdeki paraya, karşıdaki rakibe göre değişir genelde. 1ini archangel staff yapmaya gayret ederim,olmazsa en azından tear yaparım. (bir oyunumda 5 archangel ve zonya almıştım uzayan fantastik bir oyundu, 1000e yakın ap vardı sanırım) item sırası gidişata göre değişir. son item olarak da tercihen void staff alıyorum.

en dikkat edilecek nokta oyunun her safhasında kulelerinizi dikme zamanı ve yeri olacak. lane de minyon farmlamak dan bahsetmiyorum o iş zaten kolay,siz basede bile dursanız exp ve para gelicek.çimlere kuleleri dikip tuzak kurabilirsiniz, bu takımda teemo yada shaco varken enfes kombolara vesile olabiliyor. büyük çaplı savaşlar başladığında eğer sizi elleşmiyolarsa hemen savaş alanının önüne ve arkasına dikiyoruz kuleleri. ultramızı açıyoruz ortaya e w spamlıyoruz. kaçan kovalayan olursa diye kulelerin yerleri önemli. şükür ki yeni peçle ultra açıkken diktimiz kule direk slow moduna geçiyor artık, eskiden kısıtlı zamanda çok sorun yaratabiliyordu.

üzerinizden mavi buffı eksik etmeyin! buffı almanız inanılmaz kolay diğer ap herolarına göre, dikin kuleleri bir e basın tamam buff sizindir,hatta dragonuda solo almak gayet kolay heimerle.

xin, yi ,irelia,akali gibi üzerinize uçan tipleri gördüğünüz anda e basmak ölümünüze sebep olur büyük ihtimal. önce üzerinize uçmalarını bekleyin ve 0 dan kesin stunı ağızlarına yedirin,hızlıca 2 kule dikip ultra üstüne w ile size atladıklarına pişman edin. hadi o da yetmedi derseniz exhaustu bu günler için aldık zaten. hatta yaptınızsa zonyanın aktifine basıp sigaranızı yakabilirsiniz. hareketli tiplere e tutturması pek kolay değil alışmak gerekiyor, koşu yollarına hızlarını göz kararıyla hesap edip hızlıca atmak lazım. birden çok kişiyi vurmak gerekiyorsa aralarına atmak stun olmasalar bile blind olmalarını sağlar yedikleri güzel hasarda cabası olur. rylai de yaptıysak w ile de slowumuz olucak hem kaçmak hem kovalamak için çok elverişli bir skill. hemde w nin range ı çoğu skillden çok olduğundan genelde towerhug yapanlara rahatça kullanılabilir.

tek başınıza sizi 3 kişi yakaladı diyelim , disableları olmadığını varsayarsak genede sağ çıkma olasğınız yüksek,hatta çok zorlarlarsa double triple bile almak işten değil. gerekmedikçe kule dikmemek önemli, q cd de yakalanırsak pek şansımız yok. ölümüne burst basan tiplere karşı exhaust,zonya aktifi, e derken adamda burst falan kalmadı hayırlı olsun, sizin kuleler saniyede 200 gömmeye devam ediyolar adama....

denemedim bu arkadaşın buildini ama etkili olabılır

[COLOR="Yellow"Hero ismi : Jax


Jax ile ilgili söylenecek pek bir şey yok 1v1 de çok güçlü hayatta kalma potansiyeli çok iyi ve teamfight larda alan stun u ile çok iş görüyor.

Jax ile naparız?
Oraya buraya uçarız ghost açar adamlara yapışırız stun atarak adamların ana dps lerini (Pantheon,Katarina,Xin...)kitleriz eğer adamlara çok vurmamıza karşı takım izin verirse atack speed imiz uçar gider durdurulamaz bir şey oluruz(buraya sonra dönecez)

Skiller:
Pasif:AD başına 3 Ap başına 2 Hp SÜPER!
Q:Uçma skill imiz uçtuğumuz zaman bide otomatic auto atack yapıyor güzel bir skill
W:20% atack damage ve Ap den etkileniyor Q ile güzel bir potansiyel
E:Pasif dodge ve dodge layınca alan stun
R:Bu ultimate i yanlış bilen arkadaşlar var bu ultimate aktif edilemez bu pasif bir ultimate dir her vuruşta atack speed imiz artar guinsoo ile birlikte atack speed imiz çok çok artar ve her 2 atackdan sonra adama gömeriz buda sağlam bir potansiyel oluşturuyor.

Skill gitme sırası Q ya veriyoruz W ya veriyoruz sonra önem sırası ise R>E>W>Q
İtemler:
Doran shield ve Health potion la başlıyoruz sonra Ninja tabi çıkarıyoruz sonra ise Guinsoo's Rageblade çıkarıyoruz bundan sonra Hextech Revolver ve sonra Atma's çıkarıyoruz sonra Trinity force çıkararak bitiryoruz.

Kasma zamanında taktikleri:
Adamı öldürmeye gitmeden önce minionları kısa bir süre size dalmasını sağlayın E nin patlamasını bekleyinpatlar patlamaz adama direk Q gömün ve yere iner inmez E gömün stun u patlatın W açın ve adam büyük ihtimal ölmüş olur.(NOT:E patladıktan sonra çalılığa felan girip minion ların size dalmayı bıraktırtmayı unutmayın saniyede öldürürler yoksa )Ayrıca Jax ilk 7-8 level güçsüz kalıyor onuda unutmayın.

Teamfight taktikleri:
Baktınız ortada Annie xin'e kitliyo sakın böyle demeyin "Off yedim oğlum seni annie" klavyeyi ters çevirir klavyeyi masaya doğru bastırır tüm tuşlara basar ölmüş olursunuz . Jax ın işi her zaman team fight a son girenlerden olmaz sizin işiniz direk dps leri işini bitirmek tankı Olaf,Kog'maw,Malzahar gibi anti-tank şampuanlara bırakıyoruz.Dps ler indikten sonra tank lara kitlemeye başlayın zaten hiç bi tank sizi 1v1 de alamaz(belki yetenekli bir amumu).

Summoner Spelleri:
Ghost,İgnite yada Ghost,Exhaust her ne alıyorsanız onun mastery isine vermeyi unutmayın ayrıca mastery ler (ignite ghost için)
Yanımızda ne severiz?
Taric(ultimate),Janna(balon dan hem damage ile hp gelio hemde damage absorbe ediyor),Soraka(heal,mana),Shen("dayı sen taunt ben kitliycem oke mi?")

Runelar:
Mark:Atack speed
Seal:Health per level
Glyph:Ability power per level
Quins.:Health][/COLOR]
Hero ismi : Jarvan IV

bu hero fazla kullanılmaz o yuzden fazla bir bilgiye ulaşamadım


Bir arkadaşımızın buildini paylaşıcagım sizlerle ;

Masteries: Mastery olarak normal tanky-dps masterylerini ve ad rune larını kullanıyorum. (yeteri kadar ip olunca belki daha farklı rune yapabilirim)

Build: Öncelikle bana göre Jarvan IV dps karakteri değildir. Bu karakter hp, armor ve ad yi aynı zamanda yaparak düşmanlarını kolayca yereserebilen bir karakterdir. İlk başta bot+3pot daha sonra atmas impaler, warmog's armor ve en sonda belki frozen mallet belki de bir tane daha warmog armor yapmayı tercih ediyorum. Tabiki karşı takıma göre mr veya ar itemler de yapıyorum daha başarısız bir oyun geçirmedim Jarvan IV ile.

Jarvan IV early kill yapan bir karakter değildir fakat yanınızda ezreal gibi oyuncular varsa ve karşı taraftakilerin "noob" olduğuna inanıyorsanız first blood alarak oyun hakimiyetini kurabilirsiniz. Top lane e gitme taraftarıyım ve ranked gamelerde minion farmlayıp iyi bir defans yapabilirseniz ve jungler oyuncu iyi bir şekilde gank yapabilirse early ya da mid game'de iyi işler çıkarabilirsiniz. Spell olarak ise ranked solo top- teleport,flash normal game- exhaust,flash kullanıyorum.


Reklam Alani

Konu TheScreamCX tarafından (09.06.13 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.
TheScreamCX isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
+1
Sponsored Links
Alt 09.06.13   #2 (permalink)
Üye

Avatar Yok
Teşekkürler: 181
224 Mesajına 334 Teşekkür aldı.
Kötüleme: 0
0 Mesajına 0 Kötüleme aldı.
Mentioned: 6 Post(s)
Points: -1.522.736
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi: (0%)
Aktiflik: 63 / 632
Güç: 287 / 5496
Deneyim: 30%

Standart

sarıdan oncekı renk olmamıs

PaSaZaDe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links
Alt 21.12.14   #3 (permalink)
Üye

Avatar Yok
Teşekkürler: 0
8 Mesajına 8 Teşekkür aldı.
Kötüleme: 0
0 Mesajına 0 Kötüleme aldı.
Mentioned: 2 Post(s)
Points: -4.561.308
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi: (0%)
Aktiflik: 0 / 241
Güç: 45 / 2509
Deneyim: 66%

Standart

vayne candır

Batuhann35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.12.14   #4 (permalink)
Üye

Avatar Yok
Teşekkürler: 2
3 Mesajına 3 Teşekkür aldı.
Kötüleme: 0
1 Mesajına 1 Kötüleme aldı.
Mentioned: 1 Post(s)
Points: -5.249.992
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi: (0%)
Aktiflik: 0 / 152
Güç: 22 / 1918
Deneyim: 8%

Standart

oynanabiliyosa jarvan oyundaki en iyi junglelardan.tier 1 dedikleri olay.ww jarvan lee sin şuan için bence

manadered isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.01.15   #5 (permalink)
Banned

Avatar Yok
Teşekkürler: 1
0 Mesajına 0 Teşekkür aldı.
Kötüleme: 0
0 Mesajına 0 Kötüleme aldı.
Mentioned: 1 Post(s)
Points: -1.231.544
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi: (0%)
Aktiflik: 0 / 25
Güç: 3 / 66
Deneyim: 0%

Standart

oyuna yeni başlamış kişiler için yararlı konu

toxotes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
league, legends, skilleri, şampiyonlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
League of Legends Oyuncularına 60.000 TL Kazandıran Turnuva 1twoo3 League of Legends 4 21.02.13 20:41
League of Legends Download Üyelik Resmi Sitesi okan5524 League of Legends 2 27.12.12 23:01
League Of Legends Türkiye'ye geliyor. Lost Diğer Online Oyunlar 8 16.10.12 19:51
League Of Legends! (Herkese tavsiye ediyorum 2009'dan beri en çok tutulan oyun) kutum32 Serbest Konular 41 07.08.12 22:37


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Review www.onlinehile.org on alexa.com

TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre forumumuz da ki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.